Už skoro týden rodina marně vyhlíží šestnáctiletého chlapce

20.08.2019

Foto: Ilustrační / DomácíNoviny.cz
Už od čtvrtka pátrá policie po Daliboru Krátkém z Litoměřicka. Podle výpovědi rodinných příslušníků se šestnáctiletý chlapec po rozchodu s dívkou pokusil o sebevraždu. Poté co byl propuštěn z nemocnice, zmizel a dosud nedal o sobě vědět.

Naposledy ho viděla jeho maminka, když ve čtvrtek v půl šesté ráno odcházela do práce. "Nepohodl se 9. srpna s přítelkyní, rozešli se. Pak se, asi demonstrativně, pokusil o sebevraždu, byl v nemocnici v Teplicích. V pondělí byl u psychiatra, ten schválil, že může jít domů," řekla pro TN.cz Daliborova matka.

Dalibor dosud nevedl zrovna ideální život, protože oficiálně žije ve výchovném ústavu. Kvůli úmrtí v rodině ale dostal povolení, aby mohl být doma. Den předtím než se měl do ústavu vrátit, utekl neznámo kam. "Nechal lístek, že se vrátí do osmi hodin, pak ale zmizely věci, které jsem mu připravila, zmizela i žádanka o občanku. Ve tři čtvrtě na čtyři jsem mu volala, slíbil, že přijde, pak už byl ale telefon nedostupný," uvedla zoufalá maminka.

Dalibor Krátký měří 182 až 185 cm, je štíhlé postavy, má hnědé vlasy a hnědé oči. Na sobě by měl mít modré kostkované kraťasy, šedočerné triko s nezjištěným nápisem a černobílé boty zn. Adidas. Podle policie by se mohl pohybovat po Teplicích.

"Policisté prověřují veškeré kontakty a místa, kde by se mladík mohl pohybovat, leč zatím bez úspěchu nalezení. Žádáme kohokoliv, kdo může k pohřešovanému chlapci poskytnout informaci k jeho výskytu či další informace, které mohou napomoci k jeho nalezení, nechť kontaktuje policisty na nejbližší policejní služebně nebo prostřednictvím tísňové linky policie 158," vyzvali policisté.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíNoviny.cz