Sousedský spor vedl k vraždě a následně k sebevraždě

24.05.2019

Foto: Ilustrační / DomácíNoviny.cz
V obci Dražůvky nedaleko Hodonína byl dnes dopoledne zavražděn místostrarosta. Útočník poté obrátil zbraň proti sobě. I on už není mezi živými...

Dva roky trvající sousedský spor dnes vyvrcholil tragédií.
Jeden z místních občanů zjistil, že se mu soused napojil nelegálně na studnu a vyzval ho, aby s touto nekalou činností přestal. „Jádrem sporu je čerpadlo, které si dal do mé studny a bere mně vodu. Dohodli jsme se, že po dvou letech čerpadlo vytáhne. První den řekl, že tak učiní, druhý den už otočil a poslal výhrůžný e-mail,“ přiblížil muž. „Vyhrožoval, že mně zničí nemovitost a bude se bránit. Použije všechny možné způsoby. Oznámil jsem to na policii a poslali jednotku."

K "vykrádači vody" se tak dostavil místostarosta s policisty. Jenže jakmile se přiblížili k domu, muž vystřelil a trefil místostarostu. „Byl to výstřel ze zálohy bez jakéhokoliv varování. Nic nenasvědčovalo tomu, že by mělo k něčemu takovému dojít. Muž byl z pohledu policie dosud bezúhonný, nebyl v evidenci držitelů zbraní. Pro hlídku to byl výjezd k běžnému sousedskému sporu,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Na místo byla okamžitě přivolána záchranná služba. "Resuscitovali jsme muže se střelným poraněním, přes veškerou naši snahu se nepodařilo obnovit jeho životní funkce," podotkla mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.

Policisté povolali kromě zásahové jednotky i vyjednávače. Brzy však zazněl další výstřel.
Když členové zásahové jednotky vstoupili dovnitř, našli útočníka mrtvého.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíNoviny.cz