Šílené! Muž zastřelil šest nevinných lidí a pak se zabil

10.12.2019

Foto: Ilustrační / DomácíNoviny.cz
Dnes ráno se v ostravské nemocnici stala tragická událost, kterou známe spíše ze zahraničí. Psychicky nemocný muž vešel do jedné z čekáren a z bezprostřední blízkosti vystřelil na devět lidí. Čtyři z nich na místě zemřeli, další dvě osoby se snažili lékaři zachránit, ale nepovedlo se. Sedmá osoba je v kritickém stavu. Zbývající dva postřelení jsou po operaci a mimo ohrožení života.

Pachatel poté nasedl do auta a ujížděl pryč. Policisté ho však brzy díky vrtulníku vypátrali. Muž se však nevzdal a spáchal sebevraždu. „Když byl vrtulník nad vozidlem, tak se pachatel střelil do hlavy,“ řekl moravskoslezský krajský policejní ředitel Tomáš Kužel.

Tato tragédie uvedla do pozoru celou naši politickou špičku. „Policie lokalizovala vozidlo, po kterém pátrala a které pachatel používal. Vedle vozidla bylo lokalizováno tělo osoby. Na místo byla vyslána policie a záchranná služba. Ukázalo se, že jde o pachatele, kterým je muž ve věku 42 let z Opavska,“ řekl ministr vnitra Jan Hamáček, který už dorazil do ostravské nemocnice. „Po asi půlhodinové resuscitaci zraněním podlehl. Takže pachatel tohoto hrůzného činu je po smrti,“ dodal.

Na místo má odpoledne dorazit i premiér Andrej Babiš, který zrušil dvoudenní návštěvu v Estonsku.

Podle prvních informací použil střelec nelegálně drženou zbraň. „Nemáme informaci o tom, že by pachatel měl nějakého komplice,“ uvedl policejní ředitel. „Měl tři záznamy za násilnou a drobnou majetkovou trestní činnost,“ dodal Kužel.

Policisté nyní vyslýchají pachatelovu matku, které se měl syn svěřit s tím, že se jde zastřelit.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíNoviny.cz