Šestiletá Valerie je už dva roky nezvěstná. Před zmizením si vytrpěla peklo

10.06.2019

Foto: Ilustrační / DomácíNoviny.cz
Je naprosto nepochopitelné, že i když Soňa K. byla v roce 2002 odsouzena za ohrožování výchovy mládeže, přesto o čtrnáct let později získala pravomocným rozsudkem soudu čtyři vnoučata do své péče. V tu chvíli začalo dvěma z nich peklo...

„Poškozeného nezletilého R. K. často fyzicky trestala nadměrným bitím po celém těle za využití různých nástrojů, například kuchyňskou obracečkou, naběračkou, vařečkou, tyčí od vysavače, páskem. Nechávala ho dlouho klečet na jednom místě, tahala za vlasy a uši, smýkala s ním a házela o zem, přičemž mu sprostě nadávala,“ píše v obžalobě státní zástupkyně Iva Brücklerová.

I když se to nezdá podle popsaných hrůz, ještě hůře na tom byla jeho menší sestra, kterou "babička" denně surově bila a to po celém těle. Když dívenka začala bolestí křičet, žena jí strčila hadr do úst.
„Pomocí punčoch a posléze i pout jí svazovala ruce a nohy. Připoutávala ji k různým předmětům v bytě, například k trubce v předsíni, k madlu ledničky nebo v koupelně k záchodové míse, kde ji pak bez možnosti pohybu a ve tmě nechávala připoutanou mnoho hodin bez jídla, pití a možnosti vykonání potřeby,“ konstatuje žalobkyně.

Tím ale nechutné chování Soni K. nekončilo. Vnučku nechávala např. klečet několik hodin na jednom místě. "Odpírala jí dostatečný přísun jídla i pití. Nutila sourozence, aby ji bili. Roztahovala jí nohy do takzvaného provazu až do bolesti,“ popisuje obžaloba, která získala informace od ostatních nezletilých sourozenců.

Celých neskutečných patnáct měsíců musela takto dívenka trpět, aniž by si toho někdo všiml... Poté v roce 2017 najednou zmizela a dosud jí policie nemůže nalézt. Soňa K. nechce říct, kde její vnučka je.

Ještě než se přišlo na to, že dívka zmizela, žena nadále na ní pobírala měsíčky dávky, čímž se dopustila zpronevěry.
Především je však Soňa K. obžalovaná z týrání a ohrožení výchovy. V tuto chvíli je nadále ve vazbě.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíNoviny.cz