Řidička dostala od soudu tříletou podmínku. Nedbalostí zabila svého syna

16.05.2019

Foto: Ilustrační / DomácíNoviny.cz
Dnes Krajský soud v Plzni rozhodl definitivně ohledně tragédie, která se stala loňského července ve Staňkově na Domažlicku.
Pětadvacetiletá řidička vjela na přejezd ve chvíli, kdy tudy projížděl rychlík. Zatímco ženě se nic nestalo, do jejích synů, kteří seděli na zadních sedadle, vlak narazil. Jeden z hochů srážku nepřežil. Soud ženu potrestal tříletou podmínku a na tři a půl roku jí zakázal usednout za volant.


Ženě původně hrozil až desetiletý trest vězení. „Posílat obžalovanou do vězení za této situace by bylo zbytečné a nepomohlo by to nikomu. Naopak, ona tady musí být pro druhé dítě, které přežilo a bude potřebovat lásku a péči obou rodičů,“ uvedl v odůvodnění rozsudku domažlický soudce Jan Švígler.
Zároveň soud zamítl odvolání ohledně podmínky. „Odvolání obžalované stejně jako státního zástupce jsme shledali nedůvodné,“ řekla mluvčí krajského soudu Lucie Jíchová.

Obžalovaná se zřekla možnosti před soudem vypovídat. Jen podotkla, že už je potrestaná dost. „Malýho mi to nevrátí. Mám ale ještě jednoho syna, který mi zůstal a na kterém jsem nyní plně závislá,“ dodala s pláčem.

Autor: Alex Neugebauer / DomácíNoviny.cz