Řidič osobáku vjel do protisměru, střet s naklaďákem nepřežil. Zemřelo i dítě

23.04.2019

Foto: Ilustrační / DomácíNoviny.cz
K velké tragédii dnes došlo na silnici u Jihlavy ve směru na Helení. Z dosud nezjištěných důvodů vyjel řidič osobního auta do vedlejšího pruhu, kde se čelně srazil s nákladním vozidlem. Následky jsou fatální - řidič osobáku a jedna nezletilá osoba jsou mrtví.

„V osobním vozidle cestovalo celkem pět lidí, dva lidé zahynuli. Zemřel řidič vozidla a spolu s ním i dítě, podle mých informací to byl chlapec,“ řekla mluvčí hasičů Petra Musilová. Řidič nákladního vozidla nebyl zraněn.

Další tři osoby, které cestovaly v osobním vozidle, jsou zraněné. „Těžce zraněná spolujezdkyně byla letecky transportována do brněnské nemocnice, děti jsme přepravili na pozorování do nemocnice v Jihlavě,“ upřesnila ředitelka krajské záchranné služby Vladislava Filová. Podle posledních informací jsou obě děti zraněné jen lehce.

Na místo se dostavili i záchranáři týmu posttraumatické péče. "Poskytli první psychickou pomoc lidem, kteří byli havárií postiženi nebo projížděli okolo a byli svědky nehody,“ dodala Musilová.

Silnice bude pravděpodobně až do večerních hodin uzavřená. „Musí se provést všechny základní úkony, ohledat místo. Jak dlouho to bude trvat, nelze předjímat,“ doplnila policejní mluvčí Dana Čírtková.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíNoviny.cz