Řidič autobusu napomenul cestujícího s lahví alkoholu v ruce. Brzy na to skončil v nemocnici...

04.07.2019

Foto: Ilustrační / DomácíNoviny.cz
Skoro týden co týden vás informujeme o incidentech a tragédiích, které se stávají okolo hromadných dopravních prostředků. Ať už jsou to neštěstí na železnici či napadení řidiče v autobuse. Dnes "je na řadě" to druhé.

Toto pondělí večer nastoupil do autobusu v Ústí nad Labem muž, který měl lahev alkoholu v ruce. To se samozřejmě nelíbilo řidiči, který muže za jeho chování napomenul. To však muže rozlítilo a začal být na řidiče agresivní. Nejdříve ho polil pivem, ale zároveň i elektické ovládání autobusu, takže se dveře nemohli otevřít a muž nemohl vystoupit, jak nakonec chtěl. "Agresor se pak ovšem dožadoval vystoupení a tím, že nemohl, tak se jeho agrese začala zvyšovat,“ popsala mluvčí ústecké policie Veronika Hyšplerová. Začal cestujícím vyhrožovat, že pokud někdo z nich zavolá policii, tak ho zmlátí. Poté začal ničit zařízení autobusu, a když tomu chtěl řidič zabránit, napadl i jeho.
Poté vzal kladívko, které je určené pro případ nouze, rozbil jím přední sklo a utekl.

Daleko však nedoběhl. Policisté ho brzy zadrželi a odvezli do cely předběžného zadržení. Následná dechová zkouška na alkohol byla negativní.
„Muž je v současné době podezřelý z ublížení na zdraví, výtržnictví a poškození cizí věci,“ podotkla mluvčí Hyšplerová.

Řidiče autobusu musela záchranka odvézt na ošetření do nemocnice.

Autor: Alex Neugebauer / DomácíNoviny.cz