Půjčit si peníze se muži nevyplatilo. Zažil scénu jak z kriminálního filmu

08.07.2019

Foto: Ilustrační / DomácíNoviny.cz
Snad každý už viděl nějaký kriminální film, kde si vymahači přijdou pro dlužnou částku a s dlužníkem nejednají zrovna v rukavičkách. Něco podobného ale zažil 30letý muž z Karlovarska na vlastní kůži.

V Nejdku přišel ke zmiňovanému muži o dva roky starší "vymahač" a dožadoval se svých peněz. Aby dal najevo, že si nedělá legraci, začal dlužníkovi nevybíravě nadávat a poté ho udeřil pěstí do obličeje. "Po muži měl požadovat finanční částku za předchozí zapůjčení částky 6x nižší. Následně ho měl chytit za krk, odtáhnout k zaparkovanému vozidlu a hodit jej na zadní sedačky," popsala policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

Tím ale ještě zdaleko nepříjemné chvíle pro napadeného muže neskončily. Mladší muž slíbil násilníkovi, že mu dá peníze v Karlových Varech. Musel tak usednout za volant a jet do tohoto lázeňského města. "Během cesty měl u benzínové čerpací stanice požadovat pachatel po poškozeném, aby zaplatil za benzín. Cestou do Karlových Varů měl muži vulgárně nadávat a vytáhnout plynovou pistoli, kterou na něj namířil. Muž mu měl dokonce vyhrožovat, že pokud mu nedá požadované peníze, tak ho zabije," dodala mluvčí.

"Šofér z donucení" naštěstí nenápadně (!) napsal sms zprávy, které se dostaly i k policii. Ta už čekala připravená v Karlových Varech a bleskurychle po zastavení auta násilníka zadržela. "Na rozhodnutí soudu si počká v policejní cele. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na osm let," dodala policie.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíNoviny.cz