Přerovští kriminalisté obvinili ženu z vraždy její tříleté dcery

23.08.2019

Foto: Ilustrační / DomácíNoviny.cz
Před necelými deseti dny došlo v Přerově v jednom z bytů v Purkyňově ulici k vraždě holčičky. Dnes z tohoto činu kriminalisté obvinili matku dítěte.

„Třiadvacetiletá žena byla obviněna ze zvlášť závažného zločinu vraždy. Oproti prvotním zahájeným úkonům trestního řízení byla právní kvalifikace rozšířena, neboť byl čin spáchán zvlášť surovým a trýznivým způsobem,“ konstatoval krajský policejní mluvčí Libor Hejtman.

Kriminalisté nadále zjišťují, co ženu vedlo k tomu, že provedla tento čin. „Rozhodující budou v tuto chvíli znalecké posudky, především z oboru psychiatrie,“ řekl mluvčí.
V tuto chvíli se i rozhoduje o vzetí ženy do vazby.

Podle vyjádření mluvčí došlo ke konfliktu v místě vraždy už dříve. Netýkal se však zmíněného dítěte. "Vyjížděli jsme do bytu koncem června, kdy zde došlo k incidentu mezi dvěma dospělými lidmi, do kterého ale nebylo dítě nijak zataženo. Nejednalo se o dlouhodobé násilí a neměli jsme signály, že by bylo dítě v ohrožení. Jednání bylo kvalifikováno jako přestupek proti občanskému soužití a případ jsme postoupili přerovskému magistrátu,“ uvedla mluvčí policie Jitka Dolejšová.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíNoviny.cz