Práce na silnici vyžaduje vhodné oblečení. Víme, jak ho vybrat!

27.02.2019

Foto: Ilustrační / DomácíNoviny.cz
Práce na silnici je nejen fyzicky náročná, ale často také nebezpečná. Proto je potřeba zvolit správné oblečení. Jak ho ale poznáte a co vše by mělo splňovat? Na to vám odpovíme v dnešním článku.

Nejdůležitější je být vidět


Dobrá viditelnost je na silnici opravdu důležitá. Chráníte tím nejen sebe, ale i druhé. Měli byste být vidět alespoň na 200 metrů – a to nejen za tmy. Jak toho dosáhnout? Základem jsou oděvy s reflexními prvky. ARDON nabízí nejen reflexní vesty, ale i kalhoty, mikiny, trička a bundy.

Kvalitní a odolné materiály jsou základ


Co je u venkovního pracovního oděvu nejdůležitější? Nepromokavost. Oblečení by také mělo být z pevného materiálu, který vydrží obtížným podmínkám i rozmarům počasí, a zároveň se příjemně nosí. Všechna tato kritéria splňuje například kombinace bavlny a polyesteru.

Musí dobře padnout


Je snad při práci něco důležitějšího, než oděv, který vám skvěle padne? Pro dlouhé rukávy a špatně padnoucí reflexní kalhoty není na silnici prostor. Proto se při výběru ujistěte, že jste zvolili správnou velikost.

Na obuvi záleží více, než si myslíte


Víte, jaké podmínky by měla splňovat kvalitní pracovní obuv? Na první místě je pevnost a bezpečnost. Pracovní boty by měly mít ocelovou špičku a zpevněný kotník, abyste předešli případným úrazům. Také by měly být prodyšné a pohodlné. Rozhodně není od věci pořídit si do bot ortopedické vložky, které se postarají o správnou klenbu nohy

Bezpečnost především


Helma je při práci na silnici základ – ale co dál? Pokud pracujete se sbíječkou, neobejdete se bez mušlových chráničů sluchu. Pro práci na silnici je typický také prach. Proto si nezapomeňte pořídit respirátor, aby se nečistoty nemohly usazovat v dýchacích cestách. Od věci nejsou ani ochranné brýle, které se hodí nejen při sváření.

Věříme, že po přečtení článku už máte jasno v tom, jaké oblečení je pro práci na silnici vhodné a doufáme, že jsme vám výběr usnadnili.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíNoviny.cz