Potvrdí Sparta u Pelty zlepšenou formu?

08.11.2019

Foto: Ilustrační / DomácíNoviny.cz
Před reprezentační pauzou ještě proběhne 16. kolo naší nejvyšší fotbalové ligy. V pátek a v sobotu se hraje pět zápasů.

Ostrava - Karviná (pá - 18:00) -
Baník sice slavně před týdnem vyřadil v poháru Slavii, avšak v lize se mu příliš nedaří. Během posledních tří zápasů získal pouze bod. Karviná je ale na tom ještě hůře, naposledy bodovala na konci září.
„Derby je vždycky obrovská výzva a opravdu se říká, že nemá favorita. Očekávám, že zápas v Ostravě bude mít náboj, dynamiku, kvalitu a atmosféru. Jedeme do Ostravy s optimismem a s cílem bodovat,“ prohlásil trenér MFK Karviná František Straka, u kterého není jisté, zda při případných okračujícíh výsledcích přečká na severu Moravy zimu...

Mladá Boleslav - Bohemians 1905 (pá - 18:00) - Boleslavští přišli nečekaně před 14 dny o domácí neporazitelnost (Liberec 1:3). Rádi by dnes znovu nastartovali novou sérii. Nejsou úplně bez šancí, protože klokani jsou venku neškodní, během osmi utkání si přivezli z cízího hřiště jediný bod...
"Mají obrovskou útočnou sílu, o tom není pochyb. V posledním domácím zápase prohráli s Libercem, takže se určitě porazit dají. Věřím, že konečně už prolomíme naší negativní bilanci na venkovních hřištích a přivezeme si tři body," uvedl brankář Bohemky Patrik Le Giang.

Zlín - Olomouc (so - 14:30) - Zlínským fotbalistům se povedlo dvakrát za sebou remizovat, ale už by rádi i vyhráli. Naposledy se ze tří bodů radovali v srpnu! Ale i Hanáci čekají na vítězný pokřik od poloviny září.
„Víme, kde máme rezervy. Jsou to především nedohraná utkání, ve kterých jsem přišli minimálně o pět nebo šest bodů, ta nás hodně mrzí. Nevydařily se nám závěry utkání, kdy jsme několikrát přišli o vítězství. Ať už to bylo se Slováckem, Boleslaví nebo Bohemkou. Stát se to může jednou, dvakrát, ale ne několikrát po sobě," řekl trenér Sigmy Radoslav Látal.

Příbram - Opava (so - 14:30) - Tohle je další duel týmů, které zatím nezažívají mnoho radosti. Příbram nezískala tři body od září, Opava dokonce od července!! "Pro nás už je každý zápas zápasem podzimu. Čeká nás Příbram, hraje se o šest bodů, protože soupeř je na tom bodově podobně jako my. Utkání potřebujeme zvládnout. Za každou cenu už musíme něco udělat,“ uvádí záložník Pavel Zavadil.

Jablonec - Sparta (so - 17:00) - Tak konečně souboj mužstev, kterým se v poslední době daří a jsou v první půlce tabulky.
„Zápasy proti Spartě, Plzni a Slavii mají určitý náboj. Ale připravujeme se na to jako na každé jiné utkání. Víme o tom, že teď má Sparta nějakou sérii tří čtyř zápasů bez prohry, takže určitě nějak konsolidovali sestavu. Ale my teď také získali body venku a uvidíme, jak to bude vypadat. Hlavně potřebuji, aby byli všichni hráči zdraví a připravení na zápas," říká před sobotním duelem trenér Petr Rada. „Každý soupeř je k poražení. Na druhou stranu, každý soupeř má svou kvalitu. Sparta má teď sérii, kdy se jim dařilo a vyhrávali. Musíme se dobře připravit a pokusit se doma zvítězit," dodal jablonecký trenér.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíNoviny.cz