Policisté vypátrali unesenou pětiletou holčičku. Byla až ve Vídni

17.04.2019

Foto: Ilustrační / DomácíNoviny.cz
Včera jsme vás v Domácích novinách informovali o únosu pětileté holčičky, kterou dva muži doslova její babičce v Praze v Uhříněvsi vytrhli z náručí. Dnes se oba únosce podařilo dopadnout. Holčičku kriminalisté nalezli u její matky ve Vídni.

Jednoho z únosců dopadla policie na dálnici D1 u Humpolce. „K vypátrání a zadržení prvního z únosců přispěl velkou měrou pozorný občan, který kolem osmnácté hodiny zaznamenal pohyb vozidla únosců na dálnici D1,“ sdělil mluvčí policie Tomáš Hulan. K dopadení došlo na parkovišti u benzínky na 95. kilometru ve směru do Prahy.

Druhého únosce zadrželi policisté o tři hodiny později na jednom z nádraží na Krnovsku. "Muž byl poměrně překvapen, neboť nečekal, že by byl vypátrán tak rychle,“ upřesnil mluvčí.
Oba muži (20 a 41 let) byli kriminalisty obviněni z únosu, za což jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na osm let.

Policisté nezveřejnili informace, které se týkají vztahu únosců s matkou holčičky.
Čeští kriminalisté se teď snaží o vydaní matky do Česka. "Z dosavadních zjištění vyplývá, že únos dívenky byl plánovaný a organizovaný. Kriminalisté budou také zjišťovat, zda se na celé události nepodíleli ještě další jiné osoby,“ poznamenal Hulan, který ještě poděkoval veřejnosti a médiím za pomoc při pátrání.

Holčičika zatím zůstává v Rakousku. "Kriminalisté dělají vše pro to, aby se holčička vrátila co nejdříve ke svým blízkým do České republiky,“ dodal Hulan.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíNoviny.cz