Policie nachytala sedmnáctiletého žáka autoškoly s alkoholem v krvi

10.06.2019

Foto: Ilustrační / DomácíNoviny.cz
Sedmnáctiletý hoch byl tak nedočkavý ohledně získání řidičského oprávnění, že se rozhodl ho získat ještě před dovršením plnoletosti. Jenže i když mu bude osmnáct, pravděpodobně si za volant ještě nesedne. Policisté ho totiž v pátek při poslední výcvikové jízdě nachytali řídit s alkoholem v krvi...

Mladík tak nyní může zpytovat svědomí, že se v noci před jízdou zúčastnil večírku, kde nebyla samozřejmě nouze o alkohol. „Sedmnáctiletý uchazeč o řidičské oprávnění si právě plnil svou poslední výcvikovou jízdu před skládáním závěrečných zkoušek. K těm se ale nedostane. Za volant usedl pod vlivem alkoholu, nadýchal bezmála jedno promile,“ konstatovala policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová.

Policie v tom inkriminovaném dni posílila hlídky kvůli slavnostem, které právě v Písku probíhaly. „Kvůli této akci jsme posílili službu, která hlídala veřejný pořádek i dopravu. Během toho nám tam zapadl i tento případ,“ vysvětlila mluvčí.

Mladík nyní může očekávat trest nejenom od píseckého oddělení přestupků na městském úřadě, ale zaměří se na něj i sociální pracovníci.
Je s podivem, že učitel autoškoly si na žákovi žádných známek alkoholu nevšiml...
„Jsem tady asi dvanáct let a upřímně si nevybavuji, že by měl některý z uchazečů o řidičský průkaz takový problém. Je to ojedinělý případ,“ dodala Čuřínová Ingrišová
Autor: Alex Neugebauer / DomácíNoviny.cz