Policie dopadla člověka, který vyhrožoval střelbou na pražských školách

10.06.2019

Foto: Ilustrační / DomácíNoviny.cz
"V prostředí sociálních sítí jsme zaznamenali výhrůžku střelbou na neurčených českých školách. Přijali jsme potřebná opatření, která z taktických důvodů nebudeme blíže specifikovat, avšak spočívají mimo jiné v posílení výkonu služby v okolí hrozbou dotčených škol a jejich informovanosti." Tak toto oznámení dnes uveřejnila policie na svém twitteru. „Po autorovi textu samozřejmě intenzivně pátráme."

Později policie doplnila informaci, že se to týká pražských středních a vysokých škol, které učinily určitá nespecifikovaná opatření, což potvrdili i rektor České zemědělské univerzity Petr Sklenička či rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima.

Zároveň však policie uvedla, že nechce vyvolávat žádnou paniku, jen se drží stanoveného postupu u těchto událostí. „Policie nemůže žádnou takovou hrozbu podcenit. Proto přistupujeme k těmto situacím vždy s plnou vážností i přesto, že reálný základ většinou nemají. Nastavená opatření jsou tak spíše preventivní, jakákoliv panika jistě není na místě,” uvedla policie.

Před chvílí ministr vnitra Jan Hamáček oznámil, že se policii povedlo dopadnout pachatele. Ten uvedl, že se jednalo o žert. Pro policii je to však trestný čin, který se bude nadále vyšetřovat. Je pravděpodobné, že vtipálkovi brzy humor dojde.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíNoviny.cz