Pečovatelka si nevážila dobré vůle soudu a znovu usedla do auta pod vlivem drog

13.06.2019

Foto: Ilustrační / DomácíNoviny.cz
Pokud někdo řídí pod vlivem omamných látek, může samozřejmě očekávat postih. Jsou ale určité výjimky, kdy soud tzv. "přihmouří oči". To se stalo i v případě Barbory R., která vloni řídila pod vlivem návykové látky. Protože pracuje jako pečovatelka u mentálně postižených lidí, soud jí dovolil ponechat si auto, které potřebuje ke své práci. Jenže nyní ji policie opět přistihla při jízdě zdrogovanou.

„Jsem zklamaný. Věřil jsem, že to zvládne. Pracovní smlouvu měla do konce listopadu, takže o jejím prodloužení nemůže být ani řeč. V současné době je na nemocenské,“ reagoval ředitel Centra sociálních služeb ve Stodě na Klatovsku Radomír Bednář, který dodal, že nyní už nebude mít jeho zaměstnankyně čistý trestní rejstřík, takže by nesplnila jednu z podmínek přijetí do zaměstnaneckého poměru.

Jak v prvním, tak i ve druhém případě našli lékaři v krvi Barbory R. větší množství pervitinu. Když jí policisté při silniční kontrole podrobovali testu, všimli si už při prvním pohledu, že je velmi nervozní a roztržitá. Okamžitě jí podrobili testu na drogy. „Ten ukázal na přítomnost amfetaminu. Policisté proto řidičku převezli k lékařskému vyšetření a odběru biologického materiálu,“ řekla klatovská policistka Dana Ladmanová.

Při vyšetřování vyšlo najevo, že mladá žena má zkušenosti s drogami už od svých šestnácti let, kdy začala kouřit marihuanu a poté přešla na šňupání pervitinu.

Čtyřiadvacetiletá žena tak už může čekat od soudu postih. Zatímco vloní jí Krajský soud v Plzni roční vězení, pokutu a zákaz řízení odpustil ve formě dvouleté zkušební doby, tentokrát už soudce pravděpodobně tak shovívavý nebude.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíNoviny.cz