Patnáctiletý agresor přepadl čerpací stanici. Prodavačku udeřil majzlíkem

30.08.2019

Foto: Ilustrační / DomácíNoviny.cz
Kolem čtvrté hodiny ranní přivolala prodavačka na čerpací stanici v Libušině ulici v Kladně policii. Byla totiž přepadena. I když byla po udeření majzlíkem do hlavy v šoku, byla schopná policistům popsat pachatele a celou nepříjemnou situaci.
"Vytáhl nůž a pod pohrůžkou násilí z otevřené pokladny odcizil finanční hotovost, kterou uložil do igelitových tašek a k odcizeným financím přidal z regálů ještě cigarety a láhev alkoholu. S tímto lupem utekl směrem do Kralupské ulice,“ sdělila mluvčí policie Michaela Nováková. Ještě předtím pachatel načerpal pohonné hmoty do plastové láhve.

Policistům se brzy povedlo mladíka dopadnout a to i díky psovodu. „Nejprve zapíral, ale pod tíhou důkazů se přiznal. Navíc souhlasil, že policistům ukáže, kde schoval odcizené věci i železný majzlík a kobercový nůž. Všechny věci hlídka zajistila jako důkazní materiál,“ upřesnila mluvčí.

Mezitím už zdravotníci čerpadlářku ošetřili.

Mladík, kterému je teprve patnáct let (!), už toho má více na svědomí. Během srpna se účastnil krádeže, u které byla škoda na odcizených věcech vyčíslena na více jak sto tisíc korun.
Pokud se k tomu přičte přepadení čerpací stanice, hrozí mladému delikventovi až pět let vězení.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíNoviny.cz