Pardubická policie pátrá po traviči psů

16.10.2019

Foto: Ilustrační / DomácíNoviny.cz
Jednou za čas musí policie po celé České republice řešit případy otrávených psů. Něco podobného má nyní "na stole" i pardubická policie. V tomto případě naštěstí k otravě žádného ze zvířat (zatím) nedošlo, protože jedovatých návnad si včas lidé všimli.

Granule s jedem zastrčené v kusech salámu našli v úterý obyvatelé Pardubic v několika ulicích a to v Hlaváčově ulici vedle parkoviště a v ulicích Družstevní a Kosmonautů. „Jednalo se o kusy salámu, do kterých byly zasunuty granule obsahující pravděpodobně jed na krysy,“ sdělil ve středu mluvčí strážníků Jiří Sejkora.

Policie nyní po traviči psů pátrá. A má už přibližný popis pachatele. „Policie shání svědky pohybu muže, který se mezi 15. až 16. hodinou pohyboval v ulici Družstevní. Je vysoký asi 170 až 180 cm, štíhlé postavy v tmavém oblečení,“ upřesnil Sejkora. „Pokud jste tohoto muže viděli, nebo by se mohl objevit na záznamech z vašich palubních kamer, kontaktujte linku 158,“ duvedl mluvčí.

Zároveň se strážníci snaží najít i další návnady, protože je možné, že ne všechny se podařilo podchytit. „Prosíme obyvatele, aby při pohybu venku dostatečně poučili o možném nebezpečí své děti a dbali zvýšené pozornosti při venčení zvířat,“ uvedl Sejkora.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíNoviny.cz