Otec se přiznal k vraždě svého syna

15.05.2019

Foto: Ilustrační / DomácíNoviny.cz
V pondělí vyjížděli záchranáři k rodinnému domku v Pardubicích, aby ošetřili zraněného muže. Avšak na místě nalezli sedmiletého chlapce v bezvědomí. I přes veškerou lékařskou snahu hocha neoživili. „Ihned po nálezu byla zahájena neodkladná resuscitace a provedeny urgentní chirurgické život zachraňující úkony. Bohužel ani po téměř hodinu trvající resuscitaci se nepodařilo u dítěte obnovit srdeční akci a pacient zemřel,” řekl tehdy mluvčí záchranářů Aleš Malý.

Podle prvního zjištění bylo jisté, že chlapec zemřel násilnou smrtí. Na místo se tak dostavili policisté, kteří hned zadrželi čtyřicetiletého muže, otce dítěte.
Muž se během dneška ke svému činu doznal. S velkou pravděpodobností dnes na něj soud uvalí vazbu. „Kriminalisté obvinili 40letého otce z trestného činu vraždy. Příčinou úmrtí bylo bodné zranění. Otec se k činu doznal. Motiv jeho jednání je předmětem dalšího vyšetřování,“ uvedla mluvčí policie Markéta Janovská.

Z televizních záběrů u soudu bylo vidět, že muž působí klidně, jako kdyby se ho případ vůbec netýkal. "Všechno řeknu u soudu, tak se to všichni dozví," řekl mimo jiné.

V případě odsouzení mu hrozí až výjimečný trest.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíNoviny.cz