Osm podvodníků využilo chybující bankomat. Teď jim hrozí dvouletý trest

25.04.2019

Foto: Ilustrační / DomácíNoviny.cz
Už osm lidí obvinili policisté z podvodu, když se chtěli obohatit díky chybě porouchaného bankomatu v Karlových Varech. Poslední dva podezřelí jsou čtyřiadvacetiletý muž a třiatřicetiletá žena.

Policisté zjistila, že tato dvojice zadala u zmíněného bankomatu výběr 35 tisíc. Jenže bankomat sice vydal 35 bankovek, jenže dvoutisícovek. „Zúčtoval ale pouze částku, který tito lidé zadali,“ zdůraznila policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

Poctivý občan by v tu chvíli tuto situaci nahlásil příslušnému bankovnímu domu, jenže muž se ženou se rozhodli rozbitý bankomat použít nekalým způsobem ještě jednou. Dvojice zadala částku 60 tisíc, aby získala dvojnásobek. Bankomat jim však tuto sumu nevydal, protože by překročili týdenní limit. Podvodníci tedy zvolili menší částku, což jim vyšlo. A opět dostali dvojnásobek, než bylo oficiálně zaúčtováno. „Celkem se tak pokusili způsobit bance škodu ve výši přes 150 tisíc,“ konstatovala policejní mluvčí.

Oba podvodníky už vyšetřují policisté z oddělení hospodářské kriminality. „V případě prokázání viny jim hrozí až dvouletý trest odnětí svobody,“ dodala Kateřina Krejčí.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíNoviny.cz