Opilec měl štěstí v neštěstí

23.10.2019

Foto: Ilustrační / DomácíNoviny.cz
Strojvedoucí, který včera kolem desáté hodiny večerní řidil nákladní soupravu s dvaceti vagóny naloženými pískem, se nastačil divit. Když projížděl zastávkou Holý Vrch u České Lípy, ležel na kolejích muž. Už nestačil vlak zastavit a nad mužem projel. Okamžitě volal výpravčímu na hlavní nádraží do České Lípy.

Na místo se dostavily všechny složky integrovaného záchranného systému. "Jako první k němu dorazili hasiči. Ti ale nevěřili svým očím, když zjistili, že jenom spí a nemá na sobě ani škrábaneček," řekla mluvčí policie Libereckého kraje Ivana Baláková. "Sedmadvacetiletý Českolipan si ustlal v kolejišti v opilosti a spal tak tvrdě, že ho nevzbudil ani hluk vlakové nákladní soupravy, která nad ním projela. V té době v sobě měl 1,35 promile alkoholu. On sám si ze včerejšího dne moc nevybavuje. Pamatuje si jen to, že kolem třetí hodiny odpoledne vypil lahev rumu a pak ho probudili hasiči. V té době vedle něj ležela lahev piva," dodala mluvčí.

Přesto ho zdravotnická záchranná služba převezla k preventivnímu vyšetření do nemocnice, aby se zjistilo, že neutrpěl nějaké vnitřní zranění.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíNoviny.cz