Nová jednadvacítka vypadá nadějně. Musí to však prokázat v ostrých zápasech

26.03.2019

Foto: Ilustrační / DomácíNoviny.cz
Česká fotbalová veřejnost prožívá v posledních dnech zápasy reprezenatčního áčka s Anglií (porážka 0:5) a Brazílií (uskuteční se dnes). Tak trochu v ústraní byla naše jednadvacítka, která měla soustředění ve Španělsku. V jeho rámci se naše "lvíčata" střetla s Islandem a Mexikem.

Zatímco první utkání skončilo remízou 1:1, v tom druhém už naši mladíci dominovali a zvítězili 4:0. „Vyhrát 4:0 nad Mexikem, to už se podle mě nikomu z nás nepovede," byl z výsledku nadšen trenér Karel Krejčí.
Reprezentační kouč udělal oproti zápasu s Islandem několik změn. Nastoupili např. sparťané Plechatý a Drchal či Matoušek z Příbrami.
„Nechci výhru nijak přeceňovat, ale každopádně jde o dobrý výsledek a zároveň i slušný herní projev. Navíc jsem rád, že se v zápasech objevovaly věci, jež jsme nacvičovali v trénincích. Vyhráli jsme prostě zaslouženě, a navíc po pěkných brankách, kterých jsme mohli dát i víc," připoměl Krejčí několik dalších gólových příležitostí.

Šanci zachytat si proti Mexiku dostal i gólman ze Slovácka Trmal, kterého Krejčí též vyzdvihl. „Klíčovým momentem pro vývoj střetnutí byla gólová šance Mexičanů, kterou za nerozhodného stavu zlikvidoval brankář Trmal. Samotného by mě zajímalo, jak by se zápas vyvíjel, kdyby šli Mexičané do vedení a jak bychom se s tím popasovali. Stejně důležitý byl gól, který jsme dali z penalty a jenž nás uklidnil, což vygradovalo v druhou branku hned po změně stran," řekl po utkání reprezentační trenér.

Hráči jednadvacítky se znovu setkají v červnu, kdy sehrají další dvě přípravná utkání. Ostrý start do kvalifikace je pak čeká v září.

"Myslím, že všichni kluci ukázali charakter a chemii týmu. Pokud budou přistupovat dál ke všemu stejně zodpovědně a budou plnit to, co po nich chceme, budeme pro každého soupeře nepříjemní," dodal Krejčí.

Česko "21" - Mexiko "20" 4:0 (1:0)
Branky: 43. z pen. a 47. Šašinka, 55. Graiciar, 60. Žitný.
Sestava Česka: Trmal - Douděra, J. Král, Chaluš, Holík - Sadílek, L. Krejčí - Graiciar (65. Vaníček), Bucha (75. Matoušek), Žitný (65. Granečný) - O. Šašinka (75. Drchal). Trenér: K. Krejčí.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíNoviny.cz