Neznámý pachatel si spletl střelnici s vlakovou soupravou

18.07.2019

Foto: Ilustrační / DomácíNoviny.cz
Nepříjemný zážitek mají za sebou cestující vlaku jedoucího včera večer z Masarykova nádraží do Milovic. Ve chvíli, kdy měl vlak odjíždět z Vysočan, někdo na něj vystřelil a poškodil pět oken. Nikomu z cestujících se, kromě šoku, nic nestalo.

„Přijali jsme oznámení o střelbě na vlak jedoucího z Masarykova nádraží. Přivolaní kriminalisté ohledáním zjistili, že došlo k poškození pěti oken v několika vagonech vlaku,“ řekla policejní mluvčí Eva Kropáčová. Jednalo se o poschoďový vlak, tzv. Elephant. Okna byla poškozena v prvním patře. „Kriminalisté nyní vyšetřují, jak k poškození oken došlo. V souvislosti s případem žádáme svědky a cestující z vlaku, aby se přihlásili policistům na tísňové lince 158,” doplnila mluvčí.

Střelba vyděsila i obyvatele brněnské Bořetické ulice, kteří okamžitě zavolali policii. Ta na místě zjistila, že střílel jednačtyřicetiletý muž z balkónu. Policisté střelce zajistili. „Muž měl u sebe startovací pistoli, vystřelil slepými náboji. Proč střílel, zatím prošetřujeme,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.
Nikomu se při inidentu nic nestalo.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíNoviny.cz