Na tuhle jízdu nebude řidič autobusu ze Zlínska rád vzpomínat

16.05.2019

Foto: Ilustrační / DomácíNoviny.cz
Osmpadesátiletý řidič autobusu jel jako obvykle na pravidelné lince ze Slušovic do Zlína. Tentokrát to však byla jiná jízda, na kterou jen tak nezapomene. Během cesty mu totiž jeden z cestujících začal nadávat.

Opilý 38letý cestující si sedl do přední části autobusu a po chvíli z ničeho nic začal řidiči sprostě nadávat. Jeho slovní agresivita se vystupňovala ve chvíli, kdy řidič zastavil na červenou. „Jakmile řidič zastavil ve Zlíně na červený světelný signál na semaforu, muž začal řidiče slovně napadat vulgárními výrazy ještě víc. Vadilo mu, že zastavil. Přitom se zvedl ze sedadla a přišel těsně k němu, zřejmě proto, aby ho řidič nepřeslechl,“ uvedla zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Řidič zastavil a požádal vulgárního cestujícího, aby vystoupil. Agresor to však odmítl. Řidiči se nakonec povedlo ho vyvést ven. „To agresora natolik rozlítilo, že začal rozbíjet přední zrcátko. Řidič chtěl zabránit rozbití čelního okna autobusu, proto vystoupil a snažil se muže uklidnit. Ten ho chtěl fyzicky napadnout, řidič se bránil, přesto dostal ránu do obličeje,“ doplnila policejní mluvčí.

Mezitím však už cestující zavolali městskou policii. Strážníci u výtečníka provedli dechovou zkoušku, která ukázala dvě promile alkoholu. Útočník se ke svému jednání po vystřízlivění přiznal s tím, že všeho lituje a škodu uhradí. "Policisté osmatřicetiletému muži ze Zlína, který byl dosud jednou soudně trestaný, v těchto dnech sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestných činů poškození cizí věci a výtržnictví,“ poznamenala Kozumplíková.

Škoda na rozbitém zrcátku činila pět tisíc korun.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíNoviny.cz