Na Bali zemřela česká turistka. Na vině byl nádor na slinivce

05.07.2019

Foto: Ilustrační / DomácíNoviny.cz
Třiatřicetileté Češce se po týdnu dovolené na indonéském ostrově  Bali udělalo nevolno, zvracela a poté omdlela. Byla okamžitě hospitalizována v nemocnici, kde jí lékaři zjistili, že se jí zhoršil stav nádoru na slinivce. „Byl jí v lednu diagnostikován nádor a vrátil se. Do nemocnice přišla ve špatném stavu. Trpěla zánětem pobřišnice a měla silnou infekci. Měla sepsi a krevní testy ukázaly anémii,“ komentoval mluvčí nemocnice její stav.
Lékaři se rozhodli ženu operovat, avšak nastal problém s krví, protože pacientka měla krevní skupinu A Rh- nebo 0 Rh-, která není v oblasti běžná.
Manžel, který za ní druhý den přiletěl, požádal případné dárce krve přes sociální sítě. „Je na jednotce intenzivní péče v nemocnici BIMC v Kutě a potřebuje krev. Krvácí do žaludku a je ohrožena na životě,“ napsal manžel.
Několik dárců se nakonec povedlo najít, a tak mohli lékaři provést operaci. V první chvíli se zdálo, že se operační zákrok podařil a žena přežije. "Eliška je po operaci. Věřím, že vše bude ok, ona je velká bojovnice,“ uvedl po zákroku manžel.
Jenže poté došlo ke komplikacím a stav se opět zhoršoval. Ve středu se pacientce zastavilo srdce. Lékařům se jí ho povedlo „nahodit“, avšak jen na chvíli. Žena odpoledne toho dne zemřela.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíNoviny.cz