Muž zaútočil na bývalou partnerku a její dceru elektrickým paralyzérem a injekční stříkačkou

15.11.2019

Foto: Ilustrační / DomácíNoviny.cz
Soud zakázal v říjnu letošního roku 40letému muži na Pelhřimovsku kontakt s jeho bývalou partnerkou a jejími dvěma dcerami. Stalo se tak na základě jeho týrání a ohrožování zmiňovaných osob.

Jenže muž soudního nařízení nedbal a znovu se vydal za svou bývalou partnerkou. „Ve večerních hodinách vyčkal, až žena přijede ze zaměstnání domů, a v momentě, kdy otevřela dveře, vtrhl dovnitř a na ženu zaútočil elektrickým paralyzérem a injekční stříkačkou,“ popsala mluvčí policie Stanislava Miláčková.

Žena byla paralyzérem několikrát zasažena, přesto se jí povedlo utéct a přivolat pomoc. Pachatel stejným způsobem napadl i její dceru. „Napadené ženě se naštěstí podařilo přivolat telefonem pomoc a muž z místa utekl. Policisté oběma napadeným ženám ihned přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která je převezla na ošetření do nemocnice,“ upřesnila Miláčková.

Policii se brzy povedlo násilníka dopadnout a skončil ve vazbě. „Obviněný muž byl již v minulosti několikrát soudně trestaný, a to za různorodou trestnou činnost. V pěti případech z devíti mu byl uložen nepodmíněný trest odnětí svobody. Z toho posledního se vrátil v březnu roku 2018,“ dodala mluvčí s tím, že muži hrozí až pětileté vězení.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíNoviny.cz