Muž z Jindřichohradecka podřízl svého psa kvůli tíživé životní situaci...

05.11.2019

Foto: Ilustrační / DomácíNoviny.cz
Další z těžko pochopitelných případů nyní uzavřeli kriminalisté na Jindřichohradecku. Vyšetřovatelka podala návrh na obžalobu muže z Dačicka, který letos v květnu kuchyňským nožem podřízl svého psa a nechal ho vykrvácet.

„Podezřelý muž z obce na Dačicku, jenž pro kriminalisty není neznámou osobou, jako chovatel zvlášť trýznivým způsobem usmrtil svého dospělého psa černé barvy podobného plemeni labradorský retrívr,“ uvedla jindřichohradecká policejní mluvčí Hana Millerová.
Podle vyšetřovatelky muž způsobil psovi hlubokou řeznou ránu o délce 16 centimetrů v oblasti krku. Pes začal krvácet a neměl šanci přežit. „Tímto jednáním podezřelý zapříčinil psovi utrpení a nepřiměřenou bolest. Zvíře pak následně uhynulo,“ potvrdila policejní mluvčí.

Ten čin prý policii oznámil někdo z okolí. Na místo se kromě policistů dostavil i pracovník Krajské veterinární stanice Jihočeského kraje, který si převzal mrtvého psa do doby provedení pitvy.

Muži za tento ohavný čin hrozí tři roky vězení. Pachatel už měl v minulosti problémy se zákonem. „Muž se tohoto činu dopustil podle svých slov proto, že se údajně nacházel v tíživé životní situaci,“ doplnila Hana Millerová.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíNoviny.cz