Muž vyhrožoval expřítelkyni zveřejněním erotické nahrávky. Použil i šavli

19.03.2019

Foto: Ilustrační / DomácíNoviny.cz
Pořídit si nahrávku z erotických hrátek může být pro partnery zajímavé, pokud však zůstanou spolu. Po rozchodu se totiž může stát, že jeden z nich erotický záznam zneužije, jako se to stalo na Chebsku.

Dvacetiletý muž začal vydírat svou bývalou přítelkyni. Po telefonu jí dal najevo, že jak se nebude chovat, jak chce on, zveřejní videonahrávku s erotickou tématikou. "Tu si pořídil ještě v době, kdy byla dvacetiletá žena jeho přítelkyní, a právě ona ve videonahrávce figurovala,“ popsal krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Navrhl jí, že pokud svolí se setkáním v penzionu, kde zrovna pobýval, erotickou nahrávku smaže. Žena mu uvěřila, ale pro jistotu si vzala s sebou kamarádku.

„Když se všichni v penzionu setkali, začali se hádat, protože muž odmítal nahrávku smazat. Pak šel do kuchyně, vzal nůž, a ten dal do ruky bývalé přítelkyni s tím, že mu má ublížit. To ona odmítla a nůž upustila,“ uvedl Kopřiva.

Muž však udělal něco šíleného, vytáhl šavli a začal s ní ohrožovat kamarádku své bývalé přítelkyně. Ta se však nezalekla a muže chytla jednou rukou pod krkem a druhou mu vykrotila šavli z ruky.

„Vzápětí ale muž uchopil pod krkem bývalou partnerku, ta se přitom uhodila o zeď a ztratila vědomí. Když se po chvilce probrala, nechal násilník obě ženy bez problémů odejít,“ řekl mluvčí.

Ženy se následně nechaly v nemocnici ošetřit a pak šly vše oznámit na policii. „Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání dvacetiletého muže z Františkových Lázní, kterého obvinili z vydírání a nebezpečného vyhrožování. Za to mu hrozí až čtyři roky vězení,“ doplnil k případu Kopřiva.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíNoviny.cz