Muž se zastal dvou žen, odnesl to bodnými a řeznými ranami

21.05.2019

Foto: Ilustrační / DomácíNoviny.cz
Pražští policisté hledají svědky incidentu, ke kterému došlo v naší metropoli na konci minulého měsíce. Muž v Budečské ulici na Vinohradech 27. dubna hodinu po půlnoci demoloval dopravní značení. To se nelíbilo dvěma ženám, které ho okřikly. Vandalovi se však jejich kritika nelíbila a obořil se na ně. I když proti němu stálo něžné pohlaví, neváhal použít i vulgární slova.

"Takové jednání se ale zajídalo dalšímu náhodnému svědkovi celé události, který se jal bránit čest obou žen. Muž se proto zaměřil na něj. Tentokrát ovšem nezůstalo jen u verbálního útoku," uvedl pražský policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Agresor nejdříve ochránci zasadil dvě rány pěstí a jeden kopanec. Pak však přišlo ještě něco horšího. Neurvalec vytáhl nůž a muže bodl a několikrát řízl. "Po tomto útoku odešel násilník z místa události neznámo kam, nicméně přivolaným policejním hlídkám netrvalo dlouho ho vypátrat. Ukázalo se totiž, že bydlí nedaleko místa incidentu, kam se utekl schovat, nadneseně řečeno, manželce pod sukně," vypráví policejní mluvčí.

Kriminalisté už muže obvinili z těžkého ublížení na zdraví a výtržnictví, za což mu hrozí až deset let za mřížemi.
Svědci incidentu se mohou hlásit na lince 158.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíNoviny.cz