Mladý muž ubližoval rodičům, policie ho vykázala na deset dní z domu

08.08.2019

Foto: Ilustrační / DomácíNoviny.cz
Stávají se ročně desítky případů, že je muž vykázán na určitou dobu, zpravidla na deset dní, z domu či bytu za násilí páchané na jeho ženě, ale i dětech. Ve Slavičíně na Zlínsku však museli policisté řešit trochu jiný případ.

Šestadvacetiletý muž žije v rodinném domku se svými rodiči a bratrem. Jenže to soužití nebylo šťastné. Mladý muž nejenom, že nepřispíval na domácnost, ale navíc nutil rodiče, aby mu dávali peníze, které ale okamžitě propil či prohrál v automatech. Ale to bohužel nebylo všechno. Stávalo se, že když přišel domů opilý, demoloval zařízení domu a rodičům vulgárně nadával. Podle policejní mluvčí Moniky Kozumplíkové jim dokonce i vyhrožoval násilím.

Když už to rodiče nemohli vydržet, zavolal dvaasedmdesátiletý muž na tísňovou linku, kde si postěžoval na synovu agresivitu. Na tísňové lince mu poradili, že se může přes soud domoci synova vystěhování. „Jakmile došla synovi výzva k vystěhování, opět se rozlítil, házel doma různými předměty, svým rodičům vyhrožoval za pomoci vulgárních výrazů fyzickým napadením, rozkopl několik dveří uvnitř domu. Senior tedy opět zavolal na linku tísňového volání, ale syn před příjezdem policistů odjel,“ dodala mluvčí.

Policisté poté oficiálně muži nařídili, že nesmí po dobu deseti dnů vstoupit do domu svých rodičů. Zákaz platí i pro pozemek, na kterém dům stojí, ale i nejbližší okolí.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíNoviny.cz