Jelen se chtěl před psem zachránit skokem na silnici. Pád nepřežil

26.11.2019

Foto: Ilustrační / DomácíNoviny.cz
Policie dnes uveřejnila případ, který se stal minulý pátek. Volně pobíhající pes uštval nad Studeným kolenem pod Špindlerovým Mlýnem v Krkonoších jelena.

Za jiných okolností a v jiném terénu by možná jelen psovi (husky) utekl, jenže byl zahnán až ke čtyřmetrové opěrné zdi, ze které spadl na silnici. Na místě zahynul.
Podle očitých svědků neměl pes v blízkosti majitele, i když měl na sobě postroj.

Podle vyjádření mluvčího Správy KRNAP Radka Drahného nemusí být pes na české straně Krkonoš přímo na vodítku, na polské straně však ano. "To ovšem znamená, že musí být v dosahu svého pána, kdykoli odvolatelný zpět. V tomto případě majitel psa evidentně zanedbal své povinnosti a v důsledku této nedbalosti vznikla škoda převyšující 70 000 korun," podotýká Drahný, který dále uvedl, že se bohužel stávají případy, kdy volně pobíhající pes prohání zvěř. "V honitbách ve volné přírodě může myslivecká stráž usmrtit toulavé psy, kteří mimo dosah majitele pronásledují zvěř víc než 200 metrů od nejbližšího domu či jeho plotu. Za porušení zákazu volného pobíhání psů v honitbě také hrozí pokuta do 30 tisíc korun," dodává mluvčí.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíNoviny.cz