Hledáte nová dobrodružství? Letecké zážitky vám umožní ochutnat nebeské výšky

29.08.2019

Foto: Ilustrační / DomácíNoviny.cz
Již od dětství jsme přitahováni dobrodružstvím. A napínavé příběhy z knížek a filmů nám i v dospělosti neposkytují jen odreagování se od každodenní rutiny a starostí běžného života, ale také inspiraci. I když si většina z nás vybrala některé z běžných povolání, přece jen téměř v každém muži zůstal aspoň kousek dítěte, toužícího stát se kaskadérem, námořníkem, kapitánem ponorky, kovbojem či pilotem. A chuť prožít dobrodružství má i řada dívek a žen.

Aktivní trávení volného času nás nabíjí energií


Téměř každý potřebuje ve svém životě rovnováhu mezi povinnostmi a zábavou. A pokud navíc máme sedavé zaměstnání, měli bychom si ve volném čase dopřát pohyb. Stejně tak jsou-li naše práce nebo běžný životní rytmus rutinní, potřebujeme si dopřát vzrušení a alespoň čas od času vyplavit adrenalin. Proto se stále více z nás věnuje nejrůznějším sportům, turistice, horolezectví, případně jízdě na koni. Dovolí-li nám to čas, jezdíme plachtit do Chorvatska, Řecka, Itálie či Polska, ti odvážnější se vydávají i na plavby přes oceán. Pořizujeme si sportovní i terénní auta, motorky, horská kola i koloběžky. A pronikáme do mořských hlubin i závratných výšek. Překonáváme své limity a hledáme opravdové výzvy, které nám přinesou zábavné a potřebné vytržení ze všedních dnů.

Nikdy není pozdě plnit si své sny


I pokud namísto plavení se po světových oceánech, zdolávání velehor či cestování v balónu docházíme každý všední den do práce do kancelářské budovy a dovolenou trávíme s rodinou v klidném letovisku, případně na chalupě, nemusíme se svých představ vzdát. Skvělé zážitky s vůní dobrodružství si můžeme dopřát dokonce i v případě, že nemáme příliš volného času. Není nutné vyrážet do vzdálených cizích krajů, dobrodružství na nás čeká i v České republice.

Dopřejte si pohled na svět z ptačí perspektivy


Lákala vás dráha pilota, ale osud vás zavál jinam? Nebo si jen rádi užíváte krásu letu, kdy máte krajinu pod sebou jako na dlani? Vyhlídkové lety vám poskytnou jedinečný zážitek, na který budete dlouho vzpomínat. A můžete si ho dopřát i s celou rodinou nebo ve společnosti přátel. A pokud vás nelákají letadla, zaručeně si užijete let balónem.

Letecké zážitky mají mnoho podob. Ten pravý si najde každý


Pokud toužíte po aktivnější roli, můžete si vyzkoušet i další letecké zážitky, třeba řízení letadla, samozřejmě pod dohledem zkušených instruktorů s bohatými zkušenostmi a mnoholetou praxí. Odstartovat lze z jednoho z dvanácti letišť na různých místech v Česku. K dispozici je i naprosto věrný letecký simulátor velkého dopravního letadla. Adrenalin vám rozproudí seskok s padákem.

Darujte svým blízkým jedinečný letecký zážitek


Hledáte dárek pro svého přítele, manžela nebo kamarádku, která si život bez vzrušení nedokáže představit? Dárkový poukaz na letecký zážitek, jež potěšil již tisíce spokojených zákazníků, je rozhodně potěší.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíNoviny.cz