Hezké počasí lákalo vyrazit ven. Ne každý se ale vrátil domů...

17.03.2019

Foto: Ilustrační / DomácíNoviny.cz
Dnešní krásné počasí plné slunce a vysokých teplot vylákalo ven nejen lidi na procházku, ale i motorkáře na silnice a dokonce vodáky na řeky. Někteří však bohužel zapomněli, jakou má voda sílu či jak první jízda na motorce může být po větší pauze zrádná...

Do kempu Annín na Klatovsku byla dnes přivolána záchranná služba kvůli padesátiletému vodákovi, který se na kajaku převrátil v rozbouřené Otavě u jezu v Radešově a ztratil vědomí. „Vodák se převrátil v řece v místě, kde je silniční odbočka na Kašperské hory,“ uvedla mluvčí plzeňské krajské policie Martina Korandová.
Bezvědomého muže unášel proud tři kilometry, záchranářům se ho povedlo vytáhnout u pěší lávky. Okamžitě začali s jeho resuscitací, s kterou pokračovali i ve zdravotnickém vrtulníku, který ho transportoval do plzeňské fakultní nemocnice. Avšak zachránit se ho už nepodařilo.
Vodák podcenil stav vody, už v sobotu byla totiž vyhlášena vodohospodáři pohotovost kvůli zvýšené hladině.

Dvě nehody motorkářů dnes vyšetřovali policisté, a to na Trutnovsku a Nymbursku. Jedna z nich si vyžádala lidský život...
U obce Kocbeře na Trutnovsku se střetl osobní vůz s motocyklem. „Bohužel i přes veškerou snahu všech záchranných složek si nehoda vyžádala život motorkáře. Další osoba utrpěla zranění, se kterými byla transportována do královéhradecké nemocnice,” sdělila královéhradecká policejní mluvčí Ivana Ježková.

Záchranáři se museli rozjet ke zraněnému motorkáři i k obci Semice na Nymbursku. Na silnici mezi Lysou nad Labem a Starým Vestcem vyjel motorkář do pole. „Pacient utrpěl vážná mnohačetná poranění, včetně poranění páteře. Záchranáři mu poskytli intenzivní lékařskou péči, zajistili mu dýchací cesty a letecky jej přepravili do střešovické nemocnice,” sdělila mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.

Autor: Alex Neugebauer / DomácíNoviny.cz