Chlípník požadoval po nezletilých dívkách erotické fotografie

25.11.2019

Foto: Ilustrační / DomácíNoviny.cz
Hodně se o tom píše, přesto se stále najdou mladí lidé, tedy spíše děti, kteří podvodníkovi naletí. O co jde? Sedmadvacetiletý muž oslovoval přes internet školačky. Vytvořil si k tomu falešný facebookový profil, na kterém se však vydával za dívku.

Nejdříve chlípník požádal dívky, kterým ještě nebylo patnáct, o přátelství, a poté s nimi navázal kontakt. Následně měl ("měla") tu drzost požadovat po dívkách intimní fotografie. Většina dívek s ním ("ní") okamžitě přestala komunikovat, některé však přece jenom výzvu přijaly a lechtivé fotky poslaly. „Muž jim poté začal vyhrožovat, že pokud mu nepošlou další fotografie a videa, tak jejich snímky zveřejní a rozešle je všem jejich kamarádům na Facebooku,“ popsala mluvčí středočeské policie Barbora Schneeweissová.

Opět část dívek přestala komunikovat a kontakt zablokovala, zbývající však ze strachu dál posílala fotografie a dokonce i videa.
„Proti muži bylo zahájeno trestní stíhání ze spáchání pokračujícího zvlášť závažného zločinu sexuálního nátlaku a pokračujícího přečinu ohrožování výchovy dítěte,“ dodala Schneeweissová.

Muže se nakonec policistům povedlo dopadnout. Obviněnému nyní hrozí až dvanáct let vězení, policie ho stíhá na svobodě.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíNoviny.cz