Česko má nového předsedu Senátu. Stal se jím Jaroslav Kubera

14.11.2018

Foto: Ilustrační / DomácíNoviny.cz
Mezi Jaroslavem Kuberou z ODS a Václavem Hamplem z KDU-ČSL se dnes rozhodovalo, kdo se stane novým předsedou horní komory parlamentu. Senátoři nakonec zvolili za svého šéfa prvně jmenovaného, který získal 46 hlasů, Hampl pak jen 24.

Jaroslav Kubera je už dlouho v politice, po mnoho let byl nejdříve starostou a poté primátorem Teplic. I když se Občanská demokratická strana dostala do krize a ztrácela v Česku na popularitě, Kubera si nadále dokázal v lázeňském městě zachovat velkou přízeň. Po letošních komunálních volbách se však rozhodl post primátora opustit a věnovat se jen funkci senátora. A nyní může být za toto rozhodnutí vděčen, protože byl zvolen jedním z nejhlavnějších představitelů naší země.

Kubera si po svém zvolení stanovil za hlavní cíl více povznést Senát v očích nejenom obyčejných lidí, ale i třeba poslanců. „Nechceme být chudším otloukánkem Sněmovny," podotkl Kubera, který věří, že bude předsedou celých šest let.

Podle Kubery je důležitá dobrá komunikace mezi předsedy horní a dolní komory parlamentu, premiérem a prezidentem. Věří, že i díky zajímavým jménům, které se letos dostaly do Senátu, je pozice horní komory posílena. "Hlavní poslání Senátu je obrana ústavy, demokracie a svobody. Spolupráce klubů bude fungovat, protože všechny kluby jsou v těchto otázkách jednotné,” zdůraznil ve své řeči Kubera.

Místopředsedy Senátu byli zvoleni Jan Horník za Starosty, nestranička Miluše Horská, Jiří Oberfalzer z ODS, Jiří Růžička z TOP 09 a Milan Štěch z ČSSD, který dosud působil právě ve funkci předsedy Senátu.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíNoviny.cz