České Budějovice mají úžasnou formu. Vedou s náskokem šesti bodů

20.10.2019

Foto: Ilustrační / DomácíNoviny.cz
Během posledních osmi utkání dokázali českobudějovičtí hokejisté sedmkrát vyhrát a jednou získat bod z porážky v prodloužení. Díky této skvělé sérii si Jihočeši vytvořili náskok šesti bodů před druhou Porubou. Včera svou formu prokázali v Prostějově, kde domácí vyřídili s přehledem 5:0! "První třetinu jsme inkasovali dvě branky, ale hra z naší strany byla výborná. Měli jsme spoustu brankových příležitostí, které jsme nedokázali proměnit. Soupeř byl mnohem efektivnější. Zbytek zápasu jsme herně nezvládli, začali jsme zmatkovat a chybovat. Když se tohle stane, tak potřebujete něco změnit. Musíte přidat na osobní statečnosti, třeba se s někým porvat a to jsme neudělali. Za žádné situace nesmíte rezignovat. Nám se stane, že místo toho abychom ukázali srdce, touhu, odhodlání, tak sklopíme hlavu," řekl posmutněle prostějovský kouč Jiří Vykoukal.

Zmiňovaná druhá Poruba po skvělé výhře nad Vsetínem opět inkasovala větší příděl branek, s čímž se opravdu nedá vyhrát....Frýdek-Místek jí naložil na záda pětibrankový ranec...

Nedařilo se ani třetím Litoměřicím, která si neporadily se Vsetínem. Valaši se díky výhře dostali do první půlky tabulky, stejně tak Jihlava, která včera potřetí za sebou zvítězila. A protože v příštím kole hraje s poslední Kadani, může sérii ještě více natáhnout. "Do utkání jsme vstoupili dobře, paradoxně jsme ale po jedné z mála našich chyb dostali branku a domácí šli do vedení. Myslím si, že od druhé třetiny jsme šli zaslouženě za vítězstvím. Domácí sice trošku nastartovala druhá branka, poté jsme měli trošku závary v našem obranném pásmu, ale kluci to i přes některé nasekané chyby zvládli. Myslím si, že zápas jsme zaslouženě dovedli do vítězného konce. Hodně důležitá byla naše třetí branka, po které jsme se zklidnili," uvedl jihlavský lodivod Petr Vlk.

Jak už bylo podotknuto, Kadaň je poslední a po minulém náhodném zisku bodu teď znovu vyšla s prázdnou. Naopak předposlední Sokolov získal s Přerovem dva body a má už na Kadaň náskok šesti bodů. "Naše mužstvo dlouho čekalo na vítězství, když jsme naposledy vyhráli 2. října. Očekávali jsme extrémně těžké utkání s celkem, který okupuje vrchní patra tabulky. Věděli jsme, že soupeř má velmi dobře zvládnutou defenzivu, o čemž svědčí počet inkasovaných gólů, který byl nejmenší v celé lize. Na druhou stranu musím říct, že jsme se na tento zápas připravili stejně jako na každé jiné utkání. Naši hráči odehráli velmi dobrý zápas, ačkoliv jsme zvítězili „pouze“ za dva body. Ale jsme za to velmi rádi. Chtěl bych vyzdvihnout to, že jsme si ten druhý bod vzali. Protože dostat gól tři desetiny před koncem, to není jednoduché pro žádný tým. Samozřejmě s naším týmem to otřáslo. Soupeř měl jednu vyloženou šanci v prodloužení, ale našli jsme cestu k vítězství, byť to bylo až na nájezdy. Je to jen důkaz toho, že v každém utkání naše mužstvo odevzdá maximum ze svých sil. A to je to nejcennější," uvedl sokolovský kouč Karel Mlejnek.

15. kolo první hokejové Chance ligy:
Prostějov - Motor České Budějovice 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)
Branky: 2. Lytvynov, 6. Endál, 38. Z. Doležal, 42. Karabáček, 48. Šimánek. Rozhodčí: Dědek, Fiala - Zedník, Kleprlík. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 1310.

Havířov - Chomutov 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Branky: 30. L. Rutar, 59. R. Veselý - 21. Pitule, 36. Seemann, 48. Llewellyn. Rozhodčí: Cabák, Maršálek - Gančarčík, Komínek. Vyloučení: 2:11. Využití: 1:0. Diváci: 1483.

Kadaň - Slavia Praha 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
Branky: 24. Zabloudil, 55. Wágner - 14. a 40. Šteiner, 12. Šmerha, 22. J. Doležal, 44. Vampola. Rozhodčí: Souček, Čáp - Flegl, Tichý. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:1. Diváci: 420.

Sokolov - Přerov 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 5. J. Vrána, 28. Kverka, 45. A. Rulík, rozhodující sam. nájezd Kovařík - 31. Š. Kratochvil, 47. R. Pšurný, 60. M. Kratochvil. Rozhodčí: Zubzanda, Valenta - Kokrment, Horažďovský. Vyloučení: 5:6, navíc Prindiš (Sokolov) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 745.

Vsetín - Litoměřice 4:2 (1:0, 3:1, 0:1)
Branky: 10. Gorčík, 23. Dostálek, 28. L. Volf, 32. Pechanec - 27. Vitouch, 59. Jánský. Rozhodčí: R. Čech, J. Doležal - Štofa, Beneš. Vyloučení: 8:7. Bez využití. Diváci: 2920.

Třebíč - Jihlava 2:4 (1:0, 0:3, 1:1)
Branky: 9. Šťovíček, 42. Nedvídek - 23. J. Holý, 25. Fronk, 35. Skořepa, 50. L. Anděl. Rozhodčí: Barek, Pilný - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 3765.

Frýdek-Místek - Poruba 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Branky: 10. Martynek, 18. Haman, 39. Hrachovský, 39. Motloch, 48. Eret - 43. M. Špaček. Rozhodčí: Obadal, Kašík - Lukš, Hanzlík. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 1274.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíNoviny.cz