Česká policie zatkla islámského fanatika. Připravoval teroristický útok

14.09.2018

Foto: Ilustrační / DomácíNoviny.cz
Mladého Slováka Dominika K., který si teď nechává říkat Abdul Rahman, zadržela česká policie. Viní ho z přípravy bombového teroristického útoku.

Při domovní prohlídce nalezli kriminalisté chemikálie, manuály na výrobu bomby a především návody, jak připevnit výbušniny na tělo a na automobil.

Mladík se hájil tím, že chemikálie měl připraveny na výrobu zábavní pyrotechniky na Silvestr. „Veškeré chemikálie nalezené v mém bytě měly sloužit k domácí výrobě zábavní pyrotechniky pro oslavy Silvestra a Nového roku, což může prokázat moje rodina a přítel z dětství,“ hájí se ve spise.Toto vysvětlení však policie nebrala vážně, i z toho důvodu, že muslimové tento svátek neslaví.
Navíc na sociálních sítích psal věty typu: Tahle země bude naše! A nebude moci být pro všechny!

Podle informací se k islámu mladý Slovák přiklonil před třemi lety. Začal navštěvovat pražské mešity. Scházel se i s bývalým pražským radikálním imámem, který je ale v současné době už také obviněn z podpory terorismu. Imám je stíhán na útěku, měl pomáhat svým příbuzným z teroristické organizace Al-Káida.

Dominik K. začal chodit oblékaný jako voják a zdvihal pravý ukazováček, který je symbolem oddanosti bojovníků Islámského státu.

Abdul Rahmad alias Dominik K. je prvním islámským fanatikem, kterého policie zatkla na našem území.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíNoviny.cz