Česká gólmanská škola ukazuje v zámoří svou kvalitu

20.10.2019

Foto: Ilustrační / DomácíNoviny.cz
Nejenom David Rittich a Petr Mrázek, ale i Pavel Francouz dokazuje v kanadsko-americké NHL, že s českou brankářskou školou se musí zase počítat.

V duelu proti Tampě Bay si coloradský gólman připsal 44 zásahů a velkou měrou se tak podílel na vítězství 6:2. Colorado si vytvořilo rozhodjující náskok v rozmezí mezi 24. až 27. minutou, kdy odskočilo z 1:1 na 4:1.
„Jsem šťastný, že vyhráváme. Začátek sezony je pokaždé důležitý a nám se povedl. Musíme ale dále tvrdě makat,“ uvedl devětadvacetiletý Francouz, který minulý týden poprvé v kariéře naskočil do zápasu NHL od první minuty. Tentokrát čelil nejlepšímu týmu základní části z minulého ročníku. „Byla to skvělá výzva. Byl jsem trošku nervózní, přeci jen mají hodně skvělých ofenzivních hráčů, ale bral jsem to jako příležitost a chtěl jsem si zápas užít. Byla to zábava,“ dodal.

Francouz zvládl na začátku třetí třetiny dokonce zlikvidovat nařízený samostatný nájezd.  
„Frankie (Francouz) chytal skvěle. Předvedl několik úžasných zákroků,“ pochválil kapitán Colorada Gabriel Landeskog českého gólmana. „Vždy člověku pomůže, když se na začátku chytí nějakými zákroky. Cítí se pak s každým dalším lépe,“ vysvětlil Francouz.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíNoviny.cz