Čerpadlářky okradly ázerbajdžánský pár o půl milionů korun. Nakonec je usvědčil kamerový záznam

26.04.2019

Foto: Ilustrační / DomácíNoviny.cz
Hlídka celníků si na dálnici D6 směrem k čerpací stanici MOL u Nového Strašecí všimla muže a ženy, kteří se chystali přeběhnout rušnou komunikaci. Ještě než jim v tom celníci mohli zabránit, pár se k nim rozběhl. Měl k tomu pádný důvod...

„Když hlídku celníků dvojice spatřila, šla rovnou k nim a sdělila jim, že jí na čerpací stanici bylo odcizeno zhruba 17 500 EUR, tedy necelých půl milionu korun, z kabelky zapomenuté na stole odpočívadla za čerpací stanicí,“ informovala mluvčí středočeských celníků Yvona Matějková.
Celníci nemeškali a s manželským párem pocházejícím z Ázerbajdžánu se vydali ke zmiňované čerpací pumpě.

Čerpadlářky jim řekly, že jim neznámá žena přinesla kabelku, kterou našla na odpočívadle. To co vypověděl cizí pár, to popřely. Celníci si tak od vedoucího čerpací stanice vyžádali kamerový záznam. „Na záznamu bylo vidět, že nějaká paní kabelku předala obsluze, avšak po chvíli jedna z pracovnic kabelku pod pultem prohledala a něco z ní odnesla do zázemí ČS. Když se vrátila, tak druhé čerpadlářce (přímo na kameru) ukázala papír, na kterém bylo napsáno 17 500 EUR,“ dodala Matějková.

Manželé z Ázerbajdžánu, kteří měli finance na operaci v Německu, s úlevou přijali zpět své peníze. Čerpadlářky si policie odvedla.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíNoviny.cz