Brutálně zavraždil své prarodiče, do vězení však možná nepůjde

14.05.2019

Foto: Ilustrační / DomácíNoviny.cz
Letos v únoru jsme vás informovali o vraždě dvou lidí, muže a ženy, ke které mělo dojít v domově seniorů v Břasích na Rokycansku. Z tohoto hrůzného činu byl obviněn jejich vnuk.

Dnes Okresní soud v Plzni rozhodl, že třicetiletý muž zůstane nadále v dobřanské psychiatrické léčebně, kam byl po činu převezen. "Jeho psychický stav tehdy neumožňoval pobyt v policejní cele, a pokud by zůstal na svobodě, mohl závažným způsobem ohrozit sebe nebo své okolí," uvedla soudkyně Štěpánka Šťastná.

Nyní se bude čekat na zprávu od odborníků. „Znalci budou dále posuzovat, zda je muž nepříčetný nebo ne. Podle toho se státní zástupce rozhodne, jestli zahájí trestní stíhání či případ odloží a navrhne pokračující uložení ochranné léčby,“ uvedla mluvčí Okresního soudu Plzeň – jih Petra Sochůrková.

Podle dostupných informací to byl pro okolí šok, že vnuk provedl tento otřesný čin, protože vždy působil jako klidný a bezkonfliktní člověk. Jeho matka však trpěla schizofrenií. Pode odborníků i její syn začal trpět touto nemocí.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíNoviny.cz