Během tří dnů vyhaslo na železnici pět životů...

09.07.2019

Foto: Ilustrační / DomácíNoviny.cz
Tragickou statistiku si v minulých dnech zaznamenali policisté ohledně neštěstí na železnicích. Během tří dnů zemřelo na kolejích pět lidí.

První neštěstí nastalo v sobotu v devět hodin dopoledne, kdy vlak na trati mezi Hrušovany u Brna a Vranovicemi na Brněnsku srazil chodce.

K další tragédii došlo o dvě hodiny později, kdy se muž u železničního přejezdu ve Stračí na Litoměřicku rozhodl kolem 11. hodiny ukončit svůj život a skočil pod projíždějící vlak. "Muž utrpěl zranění neslučitelná se životem a lékař mohl na místě jen konstatovat smrt,“ sdělil mluvčí Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje Prokop Voleník.

Další smrt na železnici nastala druhý den. Na trati mezi Mělníkem a Liběchovem srazila vlaková souprava muže.

Zbývající neštěstí nastala v pondělí. Už v půl šesté ráno vyhasl život muži ve Valticích na Břeclavsku. „Pacient podlehl devastujícím zraněním neslučitelným se životem ještě před příjezdem záchranářů,“ informovala mluvčí záchranné služby Michaela Bothová. Pravděpodobně šlo o sebevraždu.

Posledním případem se zabývali policisté na Jindřichohradecku, kde 49letá řidička přehlédla výstražná světelná zařízení a vjela na přejezdu přímo pod vlak. Střet nepřežila.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíNoviny.cz