Během hodiny došlo ke dvěma hromadným nehodám - jedna mrtvá řidička, čtrnáct zraněných

11.07.2019

Foto: Ilustrační / DomácíNoviny.cz
Záchranáři měli dnes na Brněnsku a brzy poté na Pardubicku mnoho práce.

Tři osobní auta se srazila v půl čtvrté odpoledne na 29. kilometru silnice 52 nedaleko Pohořelic na Brněnsku. Jedna z žen nehodu nepřežila, dalších pět lidí bylo zraněno. „Zranění ženy byla bohužel neslučitelná se životem. Už jsme jí nemohli pomoci,“ řekla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.
Na místo vedle sanitky přistál i vrtulník.
Mezi zraněnými byly i děti. „Ošetřili jsme ženu, kterou jsme se středně těžkými poraněními letecky dopravili do bohunické nemocnice. Dále jsme se ošetřili tři děti. Jedno bylo středně těžce zraněné, dvě lehce. Všechny jsme převezli do dětské nemocnice. Posledním zraněným byl muž, kterého jsme s lehkými zraněními odvezli do úrazové nemocnice,“ sdělila Bothová, která ještě dodala, že šlo vesměs o cizince.

V odpoledních hodinách došlo ke srážce tří vozů i nedaleko Litomyšle na Pardubicku. Dohromady se při střetu dodávky, kamionu a osobního vozu zranilo deset cestujících. "Nejvážnější postižení utrpěla 39letá žena, která zůstala po střetu zaklíněna v jednom z vozidel, ze kterého ji museli vyprostit hasiči. Záchranáři ji poté ošetřili vícečetná poranění v oblasti trupu a končetin," uvedl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje Ivo Novák.
Ostatní cestující utrpěli spíše lehká až středně těžká zranění. "Vzhledem k míře deformace havarovaných aut lze mluvit o velikém štěstí, že se událost obešla bez většího počtu vážných zranění," dodal mluvčí.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíNoviny.cz