Babička půjde k soudu. Vnučka jí spadla z lanovky

24.05.2019

Foto: Ilustrační / DomácíNoviny.cz
Začátkem ledna došlo v lyžařském areálu v Harrachově k nepříjemnému zranění šestileté holčičky, která spadla z lanovky z osmimetrové výšky. „Nám byla událost nahlášena ve spolupráci s horskou službou, na místě zasahoval lékař i rychlá zdravotnická pomoc. Dívka byla při vědomí, ale utrpěla těžké poranění,“ řekl tehdy mluvčí krajské záchranné služby Michal Georgiev. Podle mluvčího pražské Thomayerovy nemocnice Petra Sulka měla zlomených několik obratlů.

S dívenkou seděla v lanovce i její babička, na kterou včera Státní zastupitelství v Semilech podalo obžalobu. Pokud by byla odsouzena, hrozí jí případně za ublížení na zdraví z nedbalosti až roční vězení.
„Podala jsem obžalobu na jednu osobu pro přečin ublížení na zdraví z nedbalosti. Výsledky vyšetřování ukázaly, že nedošlo k pochybení obsluhy nebo provozovatele lanové dráhy. Obžaloba tak byla podána na doprovod té dívky,“ sdělila Silvie Sochorová z Okresního státního zastupitelství v Semilech.

Podle Sochorové se původně uvažovalo o zastavení trestního stíhání, nakonec ale "nebyly splněny podmínky souhlasu obviněné osoby s odklonem,“ dodala státní zastupitelka.

„Paní měla možnost vyhnout se tomu, aby stála před soudem, ale znamenalo by to, že by musela splnit podmínky, a to podle mě zejména doznání a nahrazení škody,“ naznačil advokát Jan Filip. „Ta paní pravděpodobně mohla přistoupit na takzvané narovnání, to znamená že by odčinila újmu tomu, komu vznikla, přispěla by nějakou částkou na pomoc obětem trestné činnosti a samozřejmě by učinila plné bezvýhradné doznání. Pravděpodobně některá z těchto podmínek pro narovnání nebyla splněna,“ míní právník.

Vyšetřování nehody hodně pomohl svědek-cizinec, který se sám přihlásil na policii. Tento muž jel na sedačce s obžalovanou i vnučkou.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíNoviny.cz