Auto srazilo vlka. Muzeum si ho vezme jako exponát

28.03.2019

Foto: Ilustrační / DomácíNoviny.cz
Dnes ráno kolem půl sedmé mezi obcemi Dolní Krupá a Kuřívody na Českolipsku srazilo osobní auto vlka. Zvíře na místě uhynulo. Řidiči se nic nestalo.

„Řidič Škody Octavia neměl kvůli krátké vzdálenosti šanci střetu s vlkem zabránit. Muž neutrpěl žádné zranění, škoda na autě byla vyčíslena na asi 20 tisíc korun,“ řekla mluvčí policie Ivana Baláková.

I když se vlci v posledním desetiletí na našem území usadili, přesto jsou nadále vnímáni jako určitá rarita, a proto zoologové Vlastivědného muzea v České Lípě si uhynulé zvíře ponechají jako exponát.
Policisté tak následně předali tělo vlka pracovníkům muzea. „Vnitřnosti budou určeny k vědeckovýzkumným účelů, půjdou na genetické určení, abychom věděli, odkud přišla. Pak také na veterinu, kde se budou zkoumat paraziti a podobně,“ řekl ředitel muzea a zoolog Zdeněk Vitáček, čímž také potvrdil že se jedná o samici. Její věk je odhadován na dva až čtyři roků.

Specializovaná firma vytvoří z vlčice dermoplastický preparát, nebo-li vycpaninu. Návštěvníci by mohli nový exponát vidět přibližně za čtvrt roku.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíNoviny.cz