Agresoři napadali řidičku tramvaje. Odvážný mladík se jí zastal

08.10.2019

Foto: Ilustrační / DomácíNoviny.cz
Doslova jako hrdina z amerického filmu se minulý pátek zachoval mladý muž, který se zastal řidičky tramvaje, kterou ohrožovala banda agresorů.

V páteční podvečer přistoupila na Mírovém náměstí v Ostravě do tramvaje směřující ke Stodolní ulici skupina výtržníků. Hned od začátku se podle svědků tito "cestující" chovali neurvale. Dělali nepořádek, křičeli a dokonce i kouřili.
Řidičce došla s nimi ale trpělivost a požádala neurvalce, aby buď předložili jízdenky, anebo si vystoupili. Agresoři však začali řidičku vulgárně napadat. Naštěstí se jí zastal jeden z "normálních" cestujících. V tu chvíli se agrese podivných individuí otočila na něj a začali se s ním prát.

Ze záběrů, které pořídila jedna z cestujících, je vidět, že i navzdory přesile se mladík dokázal ubránit. Agresoři posléze vystoupili. „Ostravští policisté prověřují veškeré okolnosti týkající se případu, který je popisován jako výtržnost a napadení osob(y) v ostravské tramvaji. Vzhledem k aktuálním úkonům není stanovena právní kvalifikace, respektive tato se v návaznosti na aktuálně zjištěné skutečnosti může měnit,“ uvedla policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Autor: Alex Neugebauer / DomácíNoviny.cz