Policie hledá matku, jejíž mrtvé dítě bylo nalezeno v kontejneru

08.07.2019

Foto: Ilustrační / DomácíNoviny.cz
Kriminalisté pátrají po matce zavražděného novorozence, nalezeného v kontejneru v Karviné. Tělíčko dítěte bylo zabaleno v povlečení a v oděvních svršcích (na úvodním fotu). Nepoznáte je prosím?
Tak tato výzva se objevila na Týdeníku Policie, který informuje o všech trestných činech, které se staly na našem území.

K hrůznému nálezu tělíčka novorozence došlo minulý týden v úterý 2. července v jednom z karvinských kontejnerů na odpad. Mrtvé dítě v něm nalezl bezdomovec, který společně s kolemjdoucí ženou a poté projíždějícím taxikářem informovali o tragédii policii. "Policisté započali s výslechy, prověřují veškeré související informace vedoucí k podezřelé osobě. Po řadě již realizovaných úkonů se nyní obracíme na veřejnost s žádostí o jakékoliv informace," uvedla policejní mluvčí Gabriela Pokorná.

Kriminalisté nyní hledají především matku mrtvého dítěte. „Zajímají nás fakta směřující k ženě, která byla těhotná a po porodu s sebou dítě nemá. O pomoc žádáme také lékaře a v souvislosti s tímto případem apelujeme na důslednou kontrolu stavu těhotných a žen po porodu, včetně jejich novorozenců," dodala mluvčí.

Případní svědci mohou policii kontaktovat prostřednictvím linky 158.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíNoviny.cz