Cizinec v pátek ve Valašském Meziříčí prodal seniorce kosmetiku. Potom ji okradl

(Aktualizováno před )

Dvaasedmdesátiletá žena z Valašského Meziříčí narazila v pátek ráno na vykutáleného zlodějíčka. Na vlakovém nádraží ve Valašském Meziříčí ji mladý muž oslovil se žádostí o peníze, aby mohl odcestovat. Jako protihodnotu nabídl kosmetiku. Obchod proběhl, paní uložila peněženku do batohu a oba se rozešli.

Za chvíli ale seděli na stejné lavičce na nádraží, zády k sobě. Po chvíli mladý muž spěšně odešel. Seniorku napadlo zkontrolovat si peněženku v batohu. Batoh otevřený, peněženka s několika stovkami a doklady pryč. Žena se za mužem vydala a za chvíli jej v podchodu nádraží objevila i s peněženkou. Muž paní peněženku dal a rychle ji opustil. Po kontrole peněženky seniorka zjistila, že ji chybí všechny bankovky, a to v hodnotě tři sta korun, i platební karta. Muže viděla rychle se vzdalovat od nádraží. Zavolala policii.

Valašskomeziříčtí policisté společně se seniorkou muže po chvíli našli a ten skončil na policejní služebně. Policisté zjistili, že se jedná o osmadvacetiletého cizince. Dále zjistili, že za majetkovou trestnou činnost byl v minulosti potrestán. Muž policistům doznal, že z peněženky odcizil peníze a platební kartu.

Ještě v páteční dopoledne si cizinec převzal sdělení podezření pro trestný čin krádež. Za tento přečin lze podle trestního zákoníku uložit trest až tříletého vězení.

Převzato ODTUD

- reklama -

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz