Cizinci kradli v horách stavební materiál

(Aktualizováno před )

Měděné trubky, okapy, plechy a další stavební materiál z výše položených objektů v katastru Špindlerova Mlýna se ocitnul v hledáčku několika osob cizí státní příslušnosti. Před několika dny se však podařilo policistům ze Špindlerova Mlýna za použití donucovacích prostředků oba muže dopadnout v nočních hodinách přímo při činu. Policistům se rovněž podařilo část odcizeného materiálu vypátrat a předat jedné z poškozených firem zpět.

Cizinci měli za pomoci speciálních nástrojů z několika objektů postupně odcizit výše uvedený materiál, překážkou jim přitom nebyla ani nadmořská výška, kterou měli s odcizeným lupem překonat. Poslední lup se jim však stal osudným.

Následným šetřením kriminalistů také vyšlo najevo, že se jeden z mužů měl už začátkem letošního roku dopouštět krádeží v zemědělských podnicích na Trutnovsku.

Jeden z mužů byl 24. července na základě rozhodnutí trutnovského soudu vzat do vazby, a pokud ho uzná soud vinným, hrozí mu trest až do výše osmi let. Druhý muž byl téhož dne prostřednictvím zkráceného přípravného řízení následně týmž soudem potrestán pěti lety vyhoštění a náhradou způsobené škody.

Jednáním těchto mužů měla hned několika právnickým osobám vzniknout finanční škoda v řádech statisíců korun.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz