Chytí se Sparta proti Plzni nebo spadne do ještě větší deprese?

(Aktualizováno před )

Po derby se Slavií čeká Spartu další přetěžký úkol – získat body v Plzni… Kromě tohoto šlágru se v neděli odehraje ještě jeden zápas a v pondělí se dvěma duely 11. kolo první fotbalové ligy dohraje.

Karviná – Opava (ne – 15:30) – Opavští hráči vstoupí do tohoto utkání už bez dosavadního hlavního trenéra Ivana Kopeckého, který byl po nepřesvědčivých výsledcích odvolán. To je pro Karvinou nepříjemná zpráva, protože se zpravidla říkává: Nové koště dobře mete… Na druhou stranu, na opavské lavičce zas tolik ke změně nedochází. Na post hlavního kouče se z pozice asistenta posunul Josef Dvorník, kterému bude pomáhat sportovní manažer Alois Grussmann.
Karviná vnímá tento zápas jako velmi důležitý, i proto do středečního 3. kola českého pohárů nastoupilo béčko, aby si A-tým odpočinul. A na výsledku to bylo znát, druholigový Žižkov byl na náhradníky příliš silné sousto a Karvinou po výsledku 2:0 vyřadil.

Plzeň – Sparta (ne – 18:00) – Po deseti kolech je Sparta až na 7. místě, což je pro tento klub velká ostuda. A čekat, že se chytí zrovna proti rozjetému vícemistrovi může jen opravdu skalní fanda Letenských. Na druhou stranu, pokud by se Spartě povedlo Západočechy překvapit, mohlo by je to nastartovat k průniku do vyšších pater tabulky.

Liberec – České Budějovice (po – 18:00) – Liberec se po špatném vstupu do sezony pomalu sune tabulkou vzhůru. To naopak Jihočeši se po solidním začátku letošního ročníku propadli až na předposlední místo.

Ostrava – Příbram (po – 18:00) – Příbramští hráči mají ze čtyř dosavadních venkovních zápasů na kontě nula bodů a dokonce i nula gólů. Ale ani Ostrava se zas tak úplně na domácí prostředí nemůže spoléhat, ve Vítkovicích už totiž dvakrát prohrála.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz