Chtěl zachránit svého čtyřletého syna, nakonec sám zahynul

Na jezeře Benedikt v Mostě se včera utopil muž, který se snažil zachránit svého čtyřletého syna. “Oběma byla na místě poskytnuta první pomoc, otec i přes veškerou snahu záchranářů zemřel,“ řekla krajská policejní mluvčí Jana Slámová.

V tu chvíli už byl na místě i vrtulník, který poté transportoval chlapce na jednotku intenzivní péče dětského oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. „Chlapce se zachránit podařilo, resuscitace byla úspěšná,” podotkl mluvčí záchranné služby Prokop Voleník.

Mostečtí kriminalisté vyšetřují okolnosti, které vedly k této tragédii. “Je nyní předčasné spekulovat, jak dlouho bude vyšetřování trvat, protože je na samém počátku,“ řekl krajský policejní mluvčí Daniel Vítek.

Na Mostecku se už před dvama lety stala podobná tragédie, při které také utonul čtyřletý chlapec. Stalo se tak na vodní nádrži Matylda. Hoch se ztratil z dohledu rodičů. Pod hladinou ho nalezl plavčík, který ho hned začal oživovat, ale úspěšný nebyl. „Byl dvacet minut pod vodou, a to mu přes veškerou snahu prakticky nedávalo šanci na přežití,“ řekl mluvčí společnosti Krajská zdravotní Jiří Vondra.

Scroll to Top
Web spravuje Webklient