„Chceme dojít daleko, play-off je povinnost,“ říká hokejista Filip Novák

Hodně náročné léto má za sebou obránce karlovarské juniorky Filip Novák. Po skončení loňské sezony vyměnil běžné brusle za ty s kolečky a minulý týden dokonce reprezentoval Česko na MS juniorů v inline hokeji. Po třináctihodinové cestě autobusem už ale v pondělí podvečer naskočil do přípravy mladých energetiků.

Filipe, nedávno jste vrátil z MS juniorů v inline hokeji, kde jste skončili pátí. Ambice ale určitě byly jiné…
Byli jsme zklamaní, jeli jsme tam pro medaili. Celý turnaj nám to tam nepadalo, neproměňovali jsme šance, které jsme měli. Ve čtvrtfinále jsme prohráli vlastním gólem, což byla velká smůla.

V závěru turnaje, ve skupině o 5. až 8. místo, vám to tam ale napadalo. Vy i Michal Hotěk jste dali hattrick. Bylo to zlepšení alespoň z osobního hlediska?
Myslím, že ano. Spadla z nás trochu nervozita, hráli jsme s větším klidem na hokejkách.

Jak jste se k inline hokeji vůbec dostal?
Dostal jsem se k němu docela náhodou. Když jsem ještě hrál v Budějovicích, tak jsem se bavil se staršíma klukama z juniorky, kteří ho hrávali v Pardubicích. Každý pátek jsme se tak sebrali, odjeli do Pardubic a odehráli tam miniturnaj. Takhle to trvalo dva roky, než jsem získal hostování v extralize dospělých. Hodně mě to chytlo a zůstal jsem u toho.

Po skončení loňské sezony jste neměli moc volna, vy jste se navíc ještě věnoval inline hokeji. Stihl jste si vůbec odpočinout?
Bylo to trochu náročnější, moc času na odpočinek nezbylo. Snažil jsem se regenerovat a myslím, že na další sezonu jsem dostatečně připravený.

V pondělí vám začala příprava na ledě. Jak jste se cítil?

Cestou zpátky z MS v Asiagu jsme proseděli asi 13 hodin v autobuse, tak to dnes bylo trochu těžší se rozjezdit, zvyknout si na puk, led, brusle…Ale za dva, tři dny to bude v pohodě.

Před loňskou sezonou jste přišel do Karlových Varů. V závěru jste hodně nastupoval, naskočil jste i za juniory. Jaké jsou cíle pro letošní ročník?
Určitě bych to chtěl s týmem dotáhnout daleko, postoupit do play-off a udělat co nejlepší výsledek.

Kdysi jste se dostal i do reprezentace, naskočil jste za národní tým do 16 let. Upínáte svoje osobní cíle i tímto směrem?
Rád bych se tam znovu rád probojoval, ale to je hodně veliký cíl, je to hodně daleko. Musím na sobě makat a jít postupně nahoru.

Jste odchovancem českobudějovického hokeje, ale hrál jste rok ve Švédsku. Co vám ta sezona dala? Jaký je největší rozdíl mezi švédským a českým hokejem?
Zásadní rozdíl je v rychlosti. Hokej je tam opravdu rychlý, hodně technický. Myslím, že mi to pomohlo právě co se týče techniky hole. Bylo tam spoustu volného času, kdy jsme mohli využívat volný led, takže každý den jsme byli i hodinu sami na ledě, a to nám určitě hodně dalo. I po osobní stránce, kdy jsem se o sebe musel sám postarat.

Po návratu do Čech jste nezamířil zpátky na jih, ale do Karlových Varů…
Když jsem přišel do Varů na zkoušku, tak se mi tu hrozně zalíbilo. Město je hezké, tréninky byly super, hodně intenzivní. Zázemí je tu perfektní, i proto jsem se tak rozhodl.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web spravuje Webklient